Jak kupić mieszkanie – poradnik

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania z naszej oferty lub chcesz się dowiedzieć jak wygląda cała ścieżka postępowania w przypadku zakupu mieszkania, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Ułatwią one podjęcie szybkiej i słusznej decyzji o wyborze mieszkania z naszej oferty.

 • Zapoznanie się z ofertą mieszkań

  Wybierz lokalizację, w której chcesz zakupić mieszkanie i sprawdź naszą ofertę dostępnych mieszkań
 • Prezentacja mieszkania

  Jeżeli inwestycja, która Ciebie zainteresowała jest już na etapie budowy pozwalającym na prezentację mieszkania, zadzwoń i umów się na spotkanie na terenie inwestycji.
 • Zapoznanie się z dokumentacją inswestycji

  Jeżeli znalazłeś odpowiednie dla Siebie mieszkanie, umów się z nami w biurze sprzedaży i zapoznaj się dokumentacją inwestycji.
 • Podjęcie decyzji o zakupie

  Przemyśl wszystkie atuty naszej inwestycji i podejmij jedynie słuszną decyzję.
 • Podpisanie umowy rezerwacyjnej

  Podpisanie umowy rezerwacyjnej i wpłata zadatku w wysokości 5000 zł na wskazane w umowie konto bankowe. Wpłaty dokonuje się po podpisaniu umowy w określonym w niniejszej umowie terminie. Umowę rezerwacyjną zawieramy w biurze sprzedaży lub w indywidualnych przypadkach korespondencyjnie.
 • Podpisanie umowy deweloperskiej

  W terminie 30 dni od daty podpisania umowy rezerwacyjnej, lub w innym uzgodnionym w umowie rezerwacyjnej. Umowa deweloperska wymaga zgodnie z obowiązującym przepisami formy aktu notarialnego i z tego względu musi zostać zawarta w kancelarii notarialnej przed notariuszem. Koszt podpisania umowy deweloperskiej po połowie ponosi klient oraz deweloper (przybliżony koszt zawarcia umowy deweloperskiej to 600-800 zł dla każdej ze stron umowy w zależności od wielkości mieszkania).
 • Płatności za mieszkanie w transzach

  Standardowo budowa każdego przez nas realizowanego osiedla podzielona jest na kilka etapów zgodnie z harmonogramem załączonym do umowy. Po zakończeniu każdego z nich, klient w przeciągu 14 dni od otrzymania faktury za zrealizowany etap jest zobligowany do uiszczenia opłaty za dany etap.
 • Odbiór mieszkania

  Następuje po zakończeniu prac budowlanych w lokalu, który jest przedmiotem umowy, deweloper zawiadamia każdego z Klientów o gotowości do przekazania lokalu. Termin odbioru ustalany jest z każdym z klientów indywidualnie.
 • Przeniesienie własności

  Podpisanie końcowego aktu notarialnego to ostatni etap zakupu mieszkania. Jest to umowa zawarta w wymaganej formie aktu notarialnego, przenosząca prawo własności Lokalu wraz z innymi elementami np. komórka lokatorska , miejsce parkingowe, garaż, itp. na klienta. Zawierana jest niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Termin zawarcia ustalany jest z klientem w zgodzie z zapisami zawartymi w umowie deweloperskiej, bądź też przedwstępnej.
//]]>